Život je boj a sebevrah je ulejvák!

2.prolog 2.část

12. března 2012 v 19:42 |  Zánik říše Vertoras
Když Feon otevřel oči,zjistil,že usnul u Írimëiny postele.Na proti němu seděli Laurë a Alcarmo.Zdálo se že spí,ale pak,když se Feon podíval správně zjistil,že spí jen Alcarmo.Laurë se otci dívala hluboko do očí.Jak dlouho tu už asi jsou??Něžně se na dceru podíval,vstal a objal ji.I ona trpěla.Konečeně někdo,kdo Feona chápal.V tom na sobě ucítil další upřený pohled.Alcarmo se vzbudil.Objal i jeho,klekl si před děti a uklidňujícím hlasem promluvil.,,Půjdeme spát ano??"Chvíli čekal na odpověď,ale pak se dvě unavené dětské tváře vzmohly na sotva postřehnutelné kývnutí.

(...)

Feon zrovna uložil děti,když užž zase pospíchal jinam.Vyhledával Ceiropa.Dlouholetého přítele královské rodiny a bílého mága a léčitele říše.Jako obvykle byl ve své malé dílně nahoře ve věži hradu.Byla malá,ale Ceirop ji miloval nade vše.Když vstoupil,uviděl Ceiropa,jak sedí na židli a kouká do blba.
Ceirop měl vždy zvláštní smysl pro humor,pomyslel si Feon.Nevěděl,ale,že to samé si o něm myslí i Ceirop.
,,ÁÁÁH tak si tady? Dal sis teda načas...!!"Promluvil s úšklebkem ve tváři Ceirop.
Feon se na něj zmateně podíval.Ano Ceirop i jakožto mág byl zvláštní elf,ale že by na něj čekal??
,,Tys mě očekával??" Řekl zmateně Feon.. ,,Tys mě tu snad neočekával?? A vsaď se ,že i vím,co po mě chceš." Následovala krátká odmlka.. To dělal Ceirop vždy,když chtěl zaujmout
,, Chceš ode mne,abych ti poradil,jak zachránit ty tvý špunty!!"Tentokrát byla řada na Feonovi,aby se uchechtl. ,,Jsou sice ještě malí,ale ty ne o moc větší" ušklíbl se. A to měl pravdu. Ceirop byl opravdu poněkud....zakrslý...
,,Dobrá,dobrá legrace stranou" Posunul k Feonovi menší a poněkud otloukanou židli.
,,Před několika lety přišla Írimë,abych vymyslel plán jak ochránit vaše děti,v takovéhle situaci."Řekl a rozložil na stůl plán.
Feonovi bylo divvné,že Írimë mohla předurčit.co se stane,ale neřekl to.Věděl,že mu to Ceirop vysvětlí.

(...)

O týden později Ceirop,Feon,Alcarmo a Laurë stáli u hranic elfské dimenze.Vládlo zde silné magnetické pole,takže měl Feon pocit,jako by mu každou chvíli měla puknout hlava.Děti měly na krku medailonky , které by jim měly pomoct s přemísťováním... Za necelé 2 minuty tu už nebudou.Pomyslel si smutně.
Zamyslel se nad tím,jestli tu za 13 let ještě bude,aby mohl své děti spatřit když v tom se ozvala ohlušující rána,a Alcarmo s Laurë zmizeli.Do bezpečí pomyslel si Feon.
,,Tak.... A jeto" Ozval se zezadu Ceirop
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Enfersis Enfersis | 12. března 2012 v 19:51 | Reagovat

Bezvááá!!!! další!

2 holianka/Eleon holianka/Eleon | Web | 12. března 2012 v 22:13 | Reagovat

naprosto super

3 Neilin Terka Neilin Terka | 14. března 2012 v 15:54 | Reagovat

Nejlepší. pls další!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama